Детали за несреќата над белградското небо, познато е што се случило со патничката која почина во авион

Една патничка починала откако и се слошило во авион кој синоќа принудно слетал на белградскиот аеродром, изјавија утрово од службата за Брза помош.

Авиот од Келн принудно слетал во Белград во 22:24. Авионот летал за Ниш.

Како што дознаваат српските медиуми, се работи за 68-годишна патничка.

-Беше започната реанимација. Нашата екипа дојде, учествуваше во реанимација, но на крајот само констатиравме смрт, изјави за РТС, Ивана Стефановиќ од Брзата помош.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *