Фатени крадци на дело во Струга,

Вчера, во 14.30 часот во Струга, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле 40-годишната Б.Т. од прилепското село Долнени и 47-годишната С.А. од селото Дебреште, прилепско. Тие биле затекнати при вршење кражба во трговски објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот, соопшти МВР.

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ