ФОТО: Оштетени фасади, паднати производи во маркети – први фотографии од земјотресот во Романија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени попладнево ја погоди Романија. Потресот беше почувствуван во Скопје и околината, Србија и Бугарија.

На социјалните мрежи се објавуваат први фотографии од штетите од земјотресот.

Оштетени фасади и паднати производи во маркети се првите слики кои пристигнуваат од Романија.

Photos from the earthquake that struck Romania 🇷🇴 pic.twitter.com/rEC6TqotC0

— Meagan Brown 🇺🇸🇺🇦🇮🇱 (@MeaganABrown) February 14, 2023

По силниот потрес, регистрирани се уште два послаби со јачина од 3,5 и 3,9 степени.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *