Италијанската полиција заплени 353 килограми кокаин и уапси четворица албански државјани

Припадниците на италијанската полиција од секторот за борба против трговија со наркотици заплениле 353 килограми кокаин и уапсиле четворица албански државјани.

Акцијата била спроведена во регионот на Лигурија, но истрагите ги водел секторот за антимафија од Бари, кој извесно време ги следел четворицата албански шверцери со дрога.

– 353-те килограми кокаин, што е меѓу најголемите заплени досега се откриени во едноставна хотелска соба во општината Челе Лигуре, каде четворицата албански државјани престојувале неколку дена, јавија албанските медиуми.

Според истиот извор, четворицата Албанци се непознати лица во реонот каде што се уапсени, а сопственикот на хотелот не бил вмешан во овој настан.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *