Кривична пријава против дилер од Струга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.Ш.(32) од Струга, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола извршена на улицата „Петар Ѓончески Гиле“ во Струга, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *