МИСТЕРИОЗЕН „ОБЈЕКТ“ СНИМЕН САМО 17 СЕКУНДИ ПРЕД ЗЕМЈОТРЕСОТ – турските медиуми веќе не може да премолчуваат, четири дена подоцна го објавија ова! (ВИДЕО)

Илјадници луѓе останаа без своите домови по страотниот земјотрес кој погоди 10 провинции во Турција и делови од Сирија во понеделникот рано утрото.

Во потресот од 7,7 степени по Рихтеровата скала досега загинаа над 21 илјади луѓе, а спасувачките екипи и по 100 часа поминати под урнатините секојдневно спасуваат живи луѓе.

И додека сите очи се вперени кон рушевините и преживеаните, турските медиуми четири дена по земјотресот објавуваат видео снимка на која се гледа мистериозна светлина и „објект“ кој го прелетува небото и тоа 17 секунди пред катастрофалниот удар.

Сето ова е забележано од една надзорна камера, а целата ситуација е се повеќе од сомнителна…ОСТАНАТИ ВЕСТИ