Несреќа во Бугарија: Пожар избувна во патничкиот воз Варна – Софија

Пожар избувнал во патничкиот воз Варна – Софија, потврдија од „Бугарски државни железници“ за локалните медиуми.

Инцидентот се случил на постојката Гривица, меѓу станиците Пондим и Плевен. Возачите забележале густ црн чад што излегува од локомотивата.

Нема повредени, јави БТА. Инцидентот се случил денеска околу 15:40 часот по локално време.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *