Нов земјотрес ја стресе Турција утрово – еве ги деталите

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Турција , јавуваат медиумите.

Земјотресот е регистриран во 7 часот и 7 минути по локално време во градот Ван во источна Турција.

Земјотресот се случил на длабочина од седум километри.

Засега не се познати повеќе информации.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *