Охриѓанка била претепана од две лица

Вчера, во 17.20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во близина на деловен објект во кој работела, по завршување на работното време, В. Н. (50) од Охрид била физички нападната од Н. М. и уште едно лице.

Се преземаат мерки за целосно расветлување на настанот, соопшти полицијата.

Според надлежните, се очекува да биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ