Поскапувања на горивата од вечерва на полноќ

Цената на бензините и на дизелот од утре ќе се продава поскапо за 1,5 денари, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОУПЕР 95 од утре ќе изнесува 78 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по цена од 80 денари. ЕУРОДИЗЕЛ од утре ќе изнеснува 75 денари по литар.

За 1 денар се зголемува екстра лесното масло за домаќинство и ќе се продава по цена од 74,5 денари по литар, додека цената на мазутот се намалува од 41,9 денари на 41,7 денари.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ