Потона брод во близина на Анталија, се трага по исчезнати

Потона брод во близина на Анталија, се трага по исчезнати

Турската крајбрежна стража трага по деветте исчезнати членови на екипажот на комерцијален брод што пловел кон Украина и потонал во близина на јужната турска провинција Анталија.

Бродот под знамето на Гвинеја Бисао испловил од турското пристаниште Искендерун и се упатил кон украинското пристаниште Измаил, соопшти крајбрежната стража.

Петмина членови на екипажот се спасени со хеликоптери и други бродови кои минувале покрај областа, се наведува во соопштението.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy