Пристигна во соседството: Во Грција потврдени првите случаи на новиот сој „Кракен“

Пристигна во соседството: Во Грција потврдени првите случаи на новиот сој „Кракен“

Во Грција се потврдени шест случаи на новиот сој на коронавирусот ХББ.1.5, познат под името „Кракен“.

Според Националната организација за јавно здравје на Грција, сите случаи, што воедно се и првите потврдени во земјата, се во областа Атика, поширокиот регион на Атина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy