ПРВИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО РОМАНИЈА – цела куќа се тресеше, а родителите само го грабнаа детето и истрчаа низ вратата (ВИДЕО)

Откако Романија попладнево ја потресе силен земјотрес, на социјалните мрежи започнаа да се шират виоде снимки од истиот.

Земјотресот со јачина од 5,2 степени по рихтер беше почувствуван и во главниот град на Србија, но и другите околни градови.

#BREAKING It is reported that an #earthquake of magnitude 5.2 (Ritcher) has occurred in #Romania. pic.twitter.com/jUO2uZT3f9

— Ale (@IglesiasVilches) February 13, 2023

На едно видео објавено на Твитер се гледа како родителите се шетаат низ куќата, а во еден момент го грабнуваат своето дете и панично ја напуштаат куќата.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *