Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар денеска кај индонезискиот остров Суматра регистрираше силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 67 километри од градот Падангсидемпан, на длабочина од 91 километар.

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy