Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Аргентина.

Епицентарот на земјотресот бил северозападно од Сан Антонио де лос Кобрес.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *