Силен земјотрес ја погоди централна Турција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во централна Турција.

Епицентарот бил на 26 километри од Антакија, а земјотресот е регистриран на длабочина од 12 километри.

Засега нема информации за материјална штета.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ