Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Силен земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија.

Епицентарот бил во близина на градот Обихиро.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *