„ТЕ ЧЕКАМ ДА СЕ ВРАТИШ ДА ГИ ОСТВАРИМЕ СОНИШТАТА“ – сопругата на машиновозачот кој загина во Грција неутешна (ФОТО)

Сопругата на машиновозачот (28) кој загина вчера во смртоносната железничка несреќа кај Лариса, се огласи на социјалната мрежа „Фејсбук“ неутешна за смртта на нејзиниот сопруг.

„Љубов моја, чекам да се вратиш, заедно да ги оствариме нашите соништа, тука сум и те чекам. Чувај ме од горе. Ќе те сакам засекогаш“, напиша таа.

Меѓуградскиот патнички воз кој сообраќал од Атина до Солун со голема брзина се судри со товарен воз надвор од градот Лариса во централна Грција.

Од ударот настана пожар во дел од патничките вагони, при што најмалку 57 лица загинаа, а десетици се повредени.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *