Тешка несреќа во Струга, возач заврши со тешки повреди во болница

На 03.02.2024 околу 02.40 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Партизанска“ во Струга, патничко возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Х.Н.(28) од Охрид, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ