Тлото во Турција не престанува да се тресе: НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди областа Елазиг во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил во областа Сиврице, јавуваат турските медиуми.

Земјотресот се случил на длабочина од 11 километри, а е регистриран во 1 часот и 44 минути.

Надлежните соопштија дека нема пријавена материјална штета, додека службите се уште се во готовност.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *