Трагедија во Црна Гора: Жена усмртена од машина за чистење на снег

Машина за чистење снег усмрти 33-годишна жена во Жабљак.

Несреќата се случила во центарот на градот.

Според „Вијести“ од Подгорица, со машината за чистење снег управувал Н.П.

Истрагата е во тек.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *