Трамп пристигна во судот каде и формално ќе биде уапсен, потоа ќе се појави пред судија

По 10-минутно возење низ Менхетен, во колона од 15-тина возила, поранешниот американски претседател Доналд Трамп пристигна пред зградата на судот.

Откако излезе од автомобилот, кратко им отпоздрави на присутните пред судот и потоа влезе во зградата придружуван од агенти на Тајната служба.

Тој ќе се упати во Окружното обвинителство каде и формално ќе биде уапсен, а постапката налагала да му се земат отпечатоци од прсти.

Потоа Трамп ќе треба да се појави пред судија, за да се изјасни по обвинеието за поткуп.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *