Уапсена девојка која крадела во Струга

Полицијата извести дека вчера во 10 часот во Струга, полициски службеници ја уапсиле 23-годишната В.И. од Куманово.

Таа се сомничи дека претходно во трговски објект во Струга извршила кражба, при што одзела повеќе производи.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно расчистување и документирање на случајот, против В.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ