Уапсени четворица Албанци во Италија, се обиделе да шверцуваат тон кокаин во долниот дел од брод

Италијанската полиција во пристаништето Савана запленила еден тон кокаин сокриен на дното на брод.

Дрогата ја пронашле нуркачи од поморскиот оперативен оддел на Савона.

-Запленети се 741 пакетчиња кокаин, спакувани во 26 целофански обвивки, вешто скриени во делот кај моторите на бродот, со вкупна тежина од околу еден тон. Уапсени се четворица албански државјани, јавија албанските медиуми.

Италијанските власти акцијата ја почнале на втори месецов а дрогата пристигнала со трговски брод под знамето на Хонг Конг кој тргнал од пристаништето Сантос во Бразил на 30 декември. (МИА)

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *