УХМР со вондредно метео предување за денес и викендот- Доаѓа невреме

Од денес попладне до понеделник претпладне под влијание на влажен бран времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни (над 35 л/м2). Утре локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи.

Денес, а особено утре ќе дува засилен ветер од јужен и југозападен правец (над 70км/час).

Потоа до средината на следната седмица ќе преовладува стабилно време.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ