Умерен земјотрес регистриран во југоисточен Пацифик

Земјотрес со интензитет 5,1 степени според Рихтеровата скала регистриран во југоисточниот дел на Тихи Океан.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, со епицентарот 3,178 километри западно од Валдивија.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *