УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА – тлото не престанува да тресе на секој час, граѓаните преплашени!

Нов земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија, јавува ЕМСЦ.

Според веб-страницата, земјотресот е регистриран во 16 часот и 24 минути по локално време.

🔔#Earthquake (#cutremur) M4.2 occurred 14 km NW of Târgu Jiu (#Romania) 3 min ago (local time 17:24:29). More info at:
📱https://t.co/LBaVNedgF9
🌐https://t.co/nQkIsPaCZ6
🖥https://t.co/4ImmRd1z4J pic.twitter.com/W6xjDgIJAx

— EMSC (@LastQuake) February 14, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *