УЖАС: Ја претепал невенчаната сопруга во своето возило

На 27.01.2024 година во 15.35 часот, во ОВР Струга лишен од слобода е С.З.(42) од тетовското село Желино кој претходно, во своето патничко возило, физички ја нападнал неговата невенчана сопруга.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ