ВИДЕО ОД ВНАТРЕШНОСТА НА ЗГРАДИТЕ ДОДЕКА СЕ РУШЕА КАКО КУЛИ ОД КАРТИ – ѕидовите паѓаат како да се од хартија…

На Јутјуб се појави уште едно видео од разорниот земјотрес што ја погоди Турција пред една недела.

И додека бројката на загинати расте од минута во минута и истата се искачи над 40 илјади, медиумите откриваат како е можно зградите да се уриваат како кули од карти само за неколку сикунди.

На ова видео се гледа како ѕидот од една зграда започнува да се дели на парчиња како да нема бетон во него…ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *