(Видео) Се слушаат сирени во Израел, издадено итно предупредување

Се огласија сирените пред претстојниот напад со беспилотни летала и ракети, лансиран од Иран.

Претходно, портпаролот на ИД, контраадмирал Даниел Хагари, им порача на граѓаните дека мора да влезат во засолниште и да останат таму најмалку 10 минути доколку се огласи сирена во нивната област.

„Ќе ве ажурираме доколку треба да останете во засолништето подолго време“, додаде тој.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ