Влегоа во празна и разрушена болница, но на одделот за интензивна нега ги дочекало шок: Пациентите оставени сами на себе, нивните крици се морничави! (ВИДЕО)

Буквално потресно и морничаво видео доаѓа од Турција и најпогоденото место од разорниот земјотрес кој во понеделникот буквално однесе во смрт над 15 илјади луѓе во Турција и Сирија.

На Јутјуб се појави видео објавено пред еден час од новинската агенција „IHA“ каде се гледа како спасувачките екипи влегле во разрушена болница каде затекнале едвај живи пациенти.

Станува збор за одделот на интензивна нега каде пациентите веќе биле „отпишани“ од сите мислејќи дека земјотресот ги проголтал како и илјадниците други граѓани.

Видеото е како нереална снимка од некој хорор филм, погледнете:ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *