Започна средбата во Тирана, Ахмети во придружба на Груби

Вечерва околу 19 часот започна средбата на лидерите на политичките партии на Албанците од земјава со премиерот на Албанија, Еди Рама во Тирана.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пристигна во придружба на вицепремиерот Артан Груби, кој е главен фактор на сопнување меѓу Ахмети и „Огнената група“.

На средбата не се појави лидерот на БЕСА, Билал Касами кој одби да седне на иста маса со Ахмети. Тој најави дека наскоро ќе има тет-а-тет средба со Рама.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *