Зеленски: 30 загинати во рускиот напад врз Дњепар

Бројот на загинати во рускиот ракетен напад врз реките Дњепар се зголеми на 30 лица, соопшти украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Тој во видео-обраќање рече дека засега е непозната судбината на повеќе од 30 луѓе кои можеле да бидат во зградата за време на нападот во саботата.

Зеленски нагласи дека спасувачката операција продолжува.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *