Земјотрес повторно ја стресе Турција

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди централна Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри и во област на 64 километри северозападно од Кахраманмараш, градот што беше најтешко погоден од катастрофалниот земјотрес во февруари.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *