Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтер го погоди Еквадор

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на Еквадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Според извештајот земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

#Earthquake (#sismo) possibly felt 1 min 12 sec ago in #Ecuador. Felt it? Tell us via:
📱https://t.co/LBaVNedgF9
🌐https://t.co/AXvOM7I4Th
🖥https://t.co/wPtMW5ND1t
⚠ Automatic crowdsourced detection, not seismically verified yet. More info soon! pic.twitter.com/IVGNJ1N5a9

— EMSC (@LastQuake) March 18, 2023

#ATENCIÓN| Momento exacto grabado en cámara en el que se produce el sismo de 6.5 en el centro de Guayaquil. 🇪🇨⚔️🔥 pic.twitter.com/PVYZzRbROv

— 🚨ALERTA ECUADOR🚨 (@AlertaEcuador7) March 18, 2023

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *