Американскиот Конгрес не го избра претседателот на Долниот дом и по четвртиот круг гласање

Американскиот Конгрес не го избра претседателот на Долниот дом и по четвртиот круг гласање

Долниот дом на американскиот Конгрес, Претставничкиот дом, се уште е без претседател по неуспехот на четвртиот круг гласање.

Раздорот во редовите на републиканците засега не дозволува да биде избран фаворитот Кевин Мекарти.

Ова е првпат во последните 100 години претседателот на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да не биде непречено избран.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy