Анастасија исчезнала после сударот на возови во Грција: Неутешните родители молат за помош

Дипломираната студентка по стоматологија во Солун е на долгата листа на исчезнати по сударот на два воза во Грција.

Анастасија Адамиду (24) од Кипар била во третиот вагон од патничкиот воз кој синоќа нешто пред полноќ се судри со товарен воз во Темпа кај Лариса.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *