Арктички циклон ја донесе најстудената ноќ во Велика Британија од почетокот на годината

Арктички циклон ја донесе најстудената ноќ во Велика Британија од почетокот на годината

Арктички циклон ја донесе најстудената ноќ во Велика Британија од почетокот на годината и предизвика хаос во транспортот.

Телевизијата Скај Њуз информираше за откажани летови на аеродромите во Лондон Хитроу, Лондон Сити и Гетвик, повикувајќи се на специјализираната веб-страница Sky Scan World.

Авионите кружат и чекаат да бидат пренасочени.

Снежните врнежи се очекува да се интензивираат низ јужна Англија и Јужен Велс, според најновите ажурирања на временската прогноза. Температурите ќе опаднат. За големи области на Велика Британија е издадена жолт аларм на тревога.

Полицијата ги предупреди возачите да не патуваат во јужниот дел на островот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy