Азербејџанецот кој со искршена „Лада“ тргна да и помага на Турција доби нов автомобил – кога дознал од кого и каков ќе се онесвестил (ФОТО)

Азербејџаецот Сервер Бесирли, кој се вклучи во акцијата за помош на Турција со својата стара црвена „лада“, доби нов автомобил.

По земјотресите што го погодија југоисточниот дел на Турција, Сервер го наполни својот стар автомобил со работи што би им биле од помош на настраданите, па од својата трошна куќа во Баку се упати кон Турција.

Фотографијата трогна многу луѓе, особено кога се дозна за условите во кои живее самиот Сервер. Многумина коментираат дека оние што имаат најмалку секогаш даваат најголема поддршка.

Бесирли потоа гостуваше на национален канал во Азербејџан и даде информации за себе по што доби одговор од азербејџански бизнисмен.

По излегувањето од студиото, бизнисмен по име Бахтијар, барајќи ја водителката за време на рекламата, му ветил на Сервер Бесирли нов автомобил.

Во понеделникот азербејџанскиот херој Сервер повторно беше гостин во програмата и го доби клучот од својот нов автомобил.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *