Дојави за бомби во средни училишта во Софија

Дојави за поставени бомби се регистрирани денеска во неколку средни училишта во Софија, јавија бугарските медиуми. Родителите биле повикани да си ги земат децата од школите.

Учениците од втора смена, според медиумите во Софија, ќе имаат онлајн настава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *