ДРАМА ВО НАЈПОГОДЕНОТО ПОДРАЧЈЕ – министерот за здравство за малку ќе настрадаше, се грееше покрај огинот на улица, а потоа се случи ЕКСПЛОЗИЈА (ВИДЕО)

Турскиот министер за здравство, Фахретин Коча вечерва избегнал сериозни повреди откако од огинот на кој се грееле луѓето настанала експлозија.

Тој беше на терен во провинцијата Хатај која е тешко повредена од разорниот земјотрес пред десетина дена, а пред насобраните луѓе и новинари даваше изјава за медиумите.

Biraz önce sağlık personelini ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ateş başında ısınan sağlık personeli ile sohbet ederken yaşadığımız an. pic.twitter.com/BHezb1qxH9

— Adem Metan (@AdemMetan) February 15, 2023

Додека се грееа пред огинот, во еден момент се создаде експлозија по што сите се уплашија и се тргнаа на страна.

За среќа брзата човечка реакција остави никој да не биде повреден.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *