ФОТО: Може да и позавдат и модните икони, ова е новата прва дама на Црна Гора

Животната сопатничка на новиот претседател на Црна Гора негува едноставен и класичен стил којшто има нота на елеганција.

Јаков Милатовиќ, новиот претседател на Црна Гора, дознавме синоќа по вториот круг на претседателските избори.

Младиот политичар којшто на себе го навлече целото внимание од регионот, победата ја прославил во својот штаб со соработниците и сопругата Милена која му била најголемата поддршка во текот на кампањата.

Новата прва дама на Црна Гора за оваа прилика избрала фустан на преклоп, модел со маслинесто зелена боја и долги ракави кои паѓаат до колената.

Станува збор за уште една во низата нејзини елегантни и сведени модни комбинации какви можевме да видиме изминатава седмица во финишот од претседателската трка.

Кога овој пар излегол на гласање, во Универзитетскиот центар во Подгорица се појавиле еднакво елегантни, а Милена Милатовиќ тогаш носела одело.

Нејзиниот избор бил светлосин комплет којшто бил составен од панталони со рамен крој и струкирано сако, а поради тоа што пастелната нијанса на боја се комбинира со светлите тонови под сакото носела едноставна блуза и лакирана беж чанта.

Два дена претходно, на завршната конференција на Јаков Милатовиќ, неговата сопруга исто така носела светлосина облека, а тогаш се појавила во отмен фустан со А-крој.

Станува збор за затворен модел со широки ракави со ¾ должина и лелеаво здолниште.

Кога во првиот круг се појавиле на гласањето, Милена Милатовиќ повторно избрала дводелен сет којшто бил составен од килоти и лежерно сако, исто така во комбинација со бела блуза.

Овојпат избрала рамни чевли, модел инспириран од балетанки и тоа црвено-бели.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *