ФОТО: Силен земјотрес во Грција, се тресе омиленото туристичко место на Македонците

Земјотрес со јачина од 4,8 степени предмалку ја стресе Грција.

Според податоците од ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот е во близина на популарните краци во Грција, каде најчесто летуваат Македонците.

Потресот е на длабочина од два километри и на 19 километри од Неа Мудања.

 

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *