ФОТО: Син се радува и слави откако неговата мајка беше спасена по 176 часа

Фотографии за паметење доаѓаат денес од Турција.

Иако шансите да се најде некој жив значително се намалуваат од час во час, неколку луѓе се спасени повеќе од една недела по страшниот земјотрес.

Можеби најтрогателните фотографии доаѓаат од Хатај, провинцијата каде што спасувачите извлекоа жива жена од урнатините на станбена зграда. ,

Нејзиното име е Серап Донмез, а особено впечатливи се фотографиите на кои нејзиниот син го слави спасувањето на мајка си.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *