Фрлена бомба во куќата на лидерот на „забранетата“ фракција навивачи на Партизан

Денеска била фрлена бомба во куќата на Немања Бојовиќ, познат како Хеми, лидерот на „забранетата“ фракција на навивачи на Партизан, а како што дознаваат српските медиуми, во овој инцидент нема повредени.

На куќата се видливи помали оштетувања, а шрапнели погодиле и возила кои биле паркирани пред куќата

Инаку, Хеми важи за наследник на „земунскиот клан“, а наводно е многу близок со Шкаљарскиот клан.

Тој беше уапсен во октомври 2008 година, кога беа запленети 1,9 килограми амфетамин и 13,6 грама марихуана. Бојовиќ е осуден на шест години затвор за трговија со дрога, обид за убиство, рекет и грабеж. По излегувањето од затвор, повторно бил уапсен, во едно белградско кафуле, кога кај него биле пронајдени кокаин и спид.

Како што пишуваат српските медиуми, Немања Б. неодамна бил застрелан во Земун, заедно со неговиот пријател, кога напаѓачите го чекале пред куќата на неговата мајка.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *