Хамас зароби над 35 израелски војници и доселеници

Палестинското движење Хамас зароби повеќе од 35 израелски војници и доселеници, објавија израелските медиуми цитирани од Ал Арабија кои известуваат за ракетни напади и упад на борците на Хамас во населбите на југот на Израел.

Според израелската телевизија Решет 13, палестинските екстремисти држат заложници во Офаким, на југот на Израел, пренесува Ројтерс, пренесува Танјуг.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ