Италија: Почина Силвио Берлускони

Денеска почина поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.

Берлускони почина во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано, јавуваат светските медиуми.

Поранешниот премиер на Италија беше хоспитализиран минатиот петок, за да направи „планирани тестови“ поврзани со хроничната миеломоноцитна леукемија, од која боледува веќе извесно време.

Братот на Берлускони Паоло и неговата ќерка Марина пристигнаа во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ