ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО ОД ОВОЈ ДЕТАЉ ВО НОВНИОТ ДОМ – таткото кој ја држеше за раката мртвата ќерка доби на подарок целосно уреден стан, еве од кого (ВИДЕО)

По разорниот земјотрес што ја потресе Турција илјадници семејства останаа без своите блиски, но и домови.

Еден од нив е и Месут Ханчер кој е запаметен како таткото кој ја држеше мртвата ќерка за рака под урнатините.

Сега, тој со своето семејство живее во нов дом кој му го подарил познатиот турски уметник Ебру Јашар.

Уметникот заедно со својата сопруга која е бизнисмен му подариле целосно опремена куќа на Месут кој стана симбол на катастрофата.

Во меѓувреме во нивниот нов дом во Анкара има и слика на која се насликани двајцата, а Ирмак е насликана како ангел.

Уметникот инаку преку социјалните мрежи неодамна му вети на семејството дека ќе му подари куќа откако нивната беше срамнета со земја, а по урнатините загина и ќерката чија рака таткото не ја испушташе со часови.ОСТАНАТИ ВЕСТИ

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *