КИЧЕВЕЦ ДО СМРТ ЈА ПРЕТЕПАЛ ДВЕГОДИШНАТА ЌЕРКА! Монструмот е уапсен

Детето било пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје.

Полициски службеници од ОВР Кичево вчера на улицата „Маршал Тито“ го уапсија Ф.Д.(30) од Кичево, кој се сомничи дека на 18. декември 2023 година во семејниот дом во Кичево ѝ нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка.

Девојчето било пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, на 08. јануари 2024 година, починала. Во координација со јавен обвинител, против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ