Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

Најмалку 3.000 луѓе загинаа во силните земјотреси што ги погодија Турција и Сирија.

Вкупниот број на повредени сега е поголем од 15.500, врз основа на информации од различни новински агенции.

Најмалку 13.293 луѓе се повредени во Турција, а 2.461 во Сирија. Во Сирија, според последните податоци, загинале 1.073 лица.

Турската Агенција за справување со катастрофи соопшти дека во Турција загинале најмалку 2.316 луѓе.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy